Яке утворення АТФ при аеробному диханні?

За допомогою кисню організми можуть розщеплювати глюкозу аж до вуглекислого газу. Це вивільняє достатньо енергії для виробництва до 38 молекул АТФ. Таким чином, аеробне дихання вивільняє набагато більше енергії, ніж анаеробне.5 березня 2021 р.

Більшість АТФ, що виробляється аеробним клітинним диханням, утворюється окисне фосфорилювання. Вивільнена енергія використовується для створення хеміосмотичного потенціалу шляхом перекачування протонів через мембрану. Цей потенціал потім використовується для керування АТФ-синтазою та виробництва АТФ з АДФ і фосфатної групи.

Пояснення до правильного варіанту: Цикл лимонної кислоти виробляє 36 молекул АТФ. Отже, при аеробному диханні в цілому створюється 38 молекул АТФ, при цьому 2 молекули АТФ утворюються поза мітохондріями.

Молекула пірувату потрапляє в мітохондрії та розщеплюється в присутності кисню з утворенням вуглекислого газу та води. З кожної молекули пірувату вивільняється достатньо енергії для виробництва великої кількості молекул АТФ.. Як і на першому етапі, реакції розпаду в цьому процесі каталізуються специфічними ферментами.

Таке покоління АТФ називається окисне фосфорилювання.

АТФ утворюється за допомогою процесу, який називається клітинне дихання що відбувається в мітохондріях клітини. Мітохондрії – це крихітні субодиниці всередині клітини, які спеціалізуються на видобутку енергії з їжі, яку ми їмо, і перетворенні її в АТФ.