Які головні відкриття телескопа Ловелла?

Телескоп Ловелла зробив великий внесок у розуміння астрономами нашої Сонячної системи, а також Чумацького Шляху та інших галактик. Телескоп відіграв велику роль у відкритті квазари – надмасивні чорні діри, оточені газовим диском, що обертається.

300 пульсарів регулярно спостерігаються за допомогою або Ловелла, або сусідньої 42-футової (13-метрової) тарілки. Телескоп брав участь у відкритті мілісекундні пульсари, а також виявив перший пульсар у кульовому скупченні в 1986 році: мілісекундний пульсар у кульовому скупченні Мессьє 28.

Надзвичайні відкриття телескопа Хейла вийшли за межі околиць Чумацького Шляху, наприклад ідентифікація радіогучних об'єктів 3C 273 і 3C 48 Маартен Шмідт і його співробітники в 1963 році. Ці квазізоряні радіоджерела, або квазари, були на відстані кількох мільярдів світлових років.

VLT стимулював нову епоху відкриттів із кількома видатними науковими відкриттями, зокрема першим зображенням позасонячної планети (eso0428), відстеженням окремих зірок, що рухаються навколо надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху (eso0846), і спостереженням післясвічення найдальшого відомого гамма-випромінювання…

Це виявили астрономи за допомогою телескопів Gemini зірки з планетами мають меншу кількість літію, ніж зірки без них, і що крижані вулкани поповнюють замерзлу поверхню супутника Плутона Харона.

ALMA виявила органічні молекули з такою розгалуженою структурою в активній області зореутворення в Чумацькому Шляху. Дослідження показало, що молекули з розгалуженою структурою вуглецевого остову зустрічаються у великій кількості в цьому регіоні.