Які поведінкові втручання для лікування болю?
КПТ для усунення болю часто включає навчання релаксації, встановлення поведінкових цілей і роботу над ними, наприклад збільшення фізичних вправ та інших видів діяльності, поведінкову активацію, керівництво темпами активності, навчання вирішенню проблем і когнітивну реструктуризацію.
Поведінкові інтервенції є втручання, призначені для впливу на дії, які люди здійснюють щодо свого здоров’я. Типове медичне втручання – це клінічне випробування певного препарату, операції чи пристрою.
Основні стратегії лікування болю включають: знеболюючі препарати. фізична терапія (така як теплові або холодні компреси, масаж, гідротерапія та фізичні вправи) психологічна терапія (така як когнітивна поведінкова терапія, методи релаксації та медитація)
Больова поведінка може бути вербальною (наприклад, словесні описи інтенсивності, локалізації та якості болю; вокалізація страждання; стогнати чи скаржитися) або невербальні (наприклад, відмова від діяльності, прийом знеболюючих препаратів або пов’язані з болем пози тіла чи вирази обличчя).
Хоча існують різні поведінкові підходи до болю, когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є золотим стандартом3-5 і рекомендований як лікування першої лінії. Використання когнітивних принципів поведінки наголошує на тому, що людина змінює свою реакцію на біль і ставлення до нього.
Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) можна описати як «золотий стандарт» психологічного лікування для людей із широким спектром проблем із болем. Його можна використовувати окремо або в поєднанні з медичними або міждисциплінарними реабілітаційними процедурами.