Які стосунки між містером Бірлінгом та інспектором?

Прістлі навмисно створює інспектора як ​антитезу​ містера Берлінга, щоб порівняти ідеології, які символізує кожен персонаж. Містер Бірлінг представляє капіталізм, тоді як інспектор є символом соціалізму.

​» створити ​фасад​ (оманливий зовнішній вигляд) авторитету, щоб​ замаскувати власну незахищеність у своєму соціальному статусі. ​Байдужість інспектора до спроб містера Бірлінга залякати його призвела до того, що пан Бірлінг заявив про свою владу над своїми дітьми: «​тобі досить цього порту, Еріку​» і «​ти мовчи, Еріку​».

Обидва персонажі мають однаковий вік і обидва чоловіки, але мають зовсім іншу присутність на сцені. Містер Бірлінг на початку описаний як «важкий на вигляд, досить зловісний … показати більше вмісту…

Ерік — син містера та місіс Бірлінг. У п'єсі містер Бірлінг часто відкидає його. Протягом усієї п’єси до Еріка ставляться як до дитини – батьки не звертають на нього уваги та не сприймають його всерйоз. Ерік погано п'є, про що його батьки не знають.

Шейла — дочка містера та місіс Берлінгі сестра Еріка Бірлінга. Її статус — це статус твердо ​середнього класу​.

➔ Містер Бірлінг сприймає смерть Єви як ​незручність​, але інспектор показує, що він повинен звинувачувати лише себе. ​Зіставлення ​між скаргами містера Бірлінга та різкими відповідями інспектора свідчить проКапіталісти не знали про бідність і страждання, спричинені капіталізмом. шукайте дешеву робочу силу» (Дія 1, стор. 19).