Які тектонічні плити спричинили землетрус в Афганістані?

Землетруси в Афганістані в основному викликані відносними рухами на північ Аравійська плита повз західний Афганістан і Індійська тарілка

Індійська тарілка

Індійська плита (або Індійська плита) є незначна тектонічна плита, що проходить через екватор у східній півкулі. Будучи частиною стародавнього континенту Гондвана, Індійська плита відкололася від інших фрагментів Гондвани 100 мільйонів років тому і почала рухатися на північ, несучи з собою острівну Індію.

https://en.wikipedia.org › wiki › Індійська плита

повз східного Афганістану, коли обидві плити підкоряються Євразійська плита

Євразійська плита

Євразійська плита тектонічна плита, що включає більшу частину материка Євразія (суша, що складається з традиційних континентів Європи та Азії), за винятком індійського субконтиненту, аравійського субконтиненту та території на схід від хребта Черського у східному Сибіру.

https://en.wikipedia.org › wiki › Євразійська_плита

.

Афганістан розташований на численних лініях розлому між Індійська та Євразійська тектонічні плити, з лінією розлому, яка також проходить безпосередньо через Герат, місце останньої катастрофи.

Правильний варіант – Д) Конвергентний (континентальна кора-континентальна кора) Пояснення. Хребет Гіндукуш розташований в Афганістані та Таджикистані. Регіон розташований приблизно в безпосередній близькості від зони зіткнення Індійської та Євразійської плит.

Переміщення у вузьких зонах уздовж кордонів плит викликає більшість землетрусів. Найбільша сейсмічна активність спостерігається на трьох типах меж плит:дивергентний, конвергентний і трансформуючий. Коли пластини рухаються одна повз одну, вони іноді зачіпаються, і тиск зростає.

The Розломи Чаман і Пагман зміщує палеогенові до четвертинних одиниць з явним зміщенням останніх відкладень.Безперервний лівосторонній рух обох розломів спричинив відхилення потоку, захоплення, залишення та, нарешті, розріз алювіальних відкладень усередині Кабульської западини.

Гератські землетруси сталися на лініях розломів Євразійської плити, третя за величиною тектонічна плита у світі (67 800 000 км2) … Читати далі Індійська плита просувається на північ-північний захід зі швидкістю приблизно 38 мм на рік, тоді як Аравійська плита просувається на північ зі швидкістю 23 мм на рік.