Яким був календар під час Французької революції?

Французький республіканський календар, система датування, яка була прийнята в 1793 році під час Французької революції та мала на меті замінити григоріанський календар більш науковою та раціональною системою, яка б уникала християнських асоціацій. 6 вересня 2024 р.

Французький республіканський календар Французький республіканський календар (Французький: calendrier républicain français), також зазвичай званий Французьким революційним календарем (calendrier révolutionnaire français), був календарем, створеним і впровадженим під час Французької революції, який використовувався французьким урядом протягом приблизно 12 років з кінця 1793 до 1805 року. ..');})();(функція(){window.jsl.dh('a4rsZtqoAZvB1sQPytmWyQc__38','

Осінні місяці отримали назви Вандемій, Брюмер, Фрімер; зимові місяці називалися Nivôse, Pluviôse і Ventôse; весняні місяці називалися Germincal, Floréal і Prairial; а літні місяці називалися Месідор, Термідор і Фруктидор. Додаткові дні називалися Sans Culottides.

Республіканський календар, встановлений якобінцями на початку царювання терору, залишався у використанні протягом усього цього періоду. Багато центральних подій, що відбулися під час терору, були названі на честь республіканських дат, у які вони відбулися.

Новий календар показав 10-денний тиждень під назвою декада, розроблений, щоб поглинути християнську неділю в новий цикл роботи та відпочинку. Три декади утворювали місяць із 30 днів, а 12 місяців утворювали рік із 5–6 додатковими днями в кінці кожного року.

Французький республіканський календар базувався на світському календарі, який вперше представив П’єр-Сільвен Марешаль у 1788 році. Кожен з 12 місяців календаря містив три декади (замість тижнів) по 10 днів; в кінці року групувалися п'ять (шість у високосні роки) додаткових днів.