Який цікавий факт про рівнодення?
Рівнодення – це не цілодобові події, хоча багато хто вирішує святкувати весь день. Натомість вони відбуваються в момент, коли Сонце перетинає небесний екватор — уявну лінію на небі над екватором Землі. У цей момент вісь обертання Землі не нахилена ні від Сонця, ні до нього.
Зміст
- Слово «Рівнодення» означає «Рівна ніч»
- Кліматологи визнають інший «перший день весни»
- Весняне рівнодення знаменує перський Новий рік.
- І інші свята, наприклад Великдень.
- Коливання Землі вплинуть на майбутні рівнодення.
Рівнодення (весняне та осіннє) Є лише два періоди року, коли вісь Землі не нахилена ні до сонця, ні вбік від нього, що призводить до «майже» рівної кількості денного світла та темряви на всіх широтах.. Ці події називаються рівноденнями.
Його називають весняним рівноденням, тому що слово "vernal" означає весну, а "equinox" латиною означає "рівна ніч".. Це відбувається не в один і той же день щороку, а зазвичай протягом 4 днів з 19 по 23 березня. Це тому, що календарний рік складається з 365 днів, але Землі потрібно 365,25 днів, щоб обертатися навколо Сонця.
На Землі двічі на рік (у березні та вересні) день і ніч приблизно однакові по всій планеті. Рівнодення — унікальне явище, під час якого підсонячна точка планети проходить через її екватор.
Слово рівнодення є походить від двох латинських слів – aequus (рівний) і nox (ніч). На екваторі сонце опівдні в ці два рівнодення знаходиться прямо над головою.