Який діапазон значень Rf у хроматографії?

Значення Rf варіюються від 0 до 1, де 0 означає надзвичайно низьку полярність розчинника, а 1 означає надзвичайно високу полярність розчинника.

Бажане значення Rf лежить між 0,3 і 0,7, оскільки ймовірно, що інші сполуки, присутні в суміші, будуть видимі на пластині ТШХ, коли Rf знаходиться в цьому діапазоні. Ідентифікація твердої речовини за допомогою тонкошарової хроматографії (ТСХ):

Від 0 до 1 Значення РЧ завжди буде в діапазоні 0 до 1; якщо речовина рухається, то вона може рухатися лише в напрямку потоку розчинника і не може рухатися швидше за розчинник. Наприклад, якщо певна речовина в невідомій суміші проходить 2,5 см, а фронт розчинника — 5,0 см, коефіцієнт затримки становитиме 0,50.');})();(function(){window.jsl.dh('N0TsZvzjFMGfkPIPzNzU4AU__22' ,'

Значення Rf не може бути більше одного оскільки це означало б, що сполука подолала більшу відстань, ніж фронт розчинника, що неможливо. Отже, максимальне значення Rf дорівнює 1, коли сполука проходить ту саму відстань, що й фронт розчинника. Таким чином, одиниця для значення Rf є безрозмірною.

За визначенням, Значення Rf завжди менше 1. Значення Rf, що дорівнює 1 або занадто близьке до нього, означає, що пляма та фронт розчинника рухаються близько один до одного, і тому це ненадійно. Це трапляється, коли розчинник, що елюює, є занадто полярним для зразка.

Нормальним діапазоном радіочастот часто вважають від 0 до 20 МО/мл (також називають RF негативним), але іноді ревматоїдний фактор, що перевищує або дорівнює 15 МО/мл, вважається підвищеним або RF позитивним. Показник вище 20 МО/мл вважається високим.