Який ефект має клотіазепам?
Найчастішими побічними реакціями є сонливість, яка може виникати протягом дня, емоційна тупість, зниження пильності, сплутаність свідомості, втома, головний біль, запаморочення, м’язова слабкість, атаксія або диплопія.
Як і інші аналогічні препарати, клотіазепам також має a анксіолітичну та седативну дію, снодійну, міорелаксуючу та протисудомну дію. За своєю анксіолітичною та протисудомною дією він майже такий же потужний, як діазепам, але його седативний та розслаблюючий ефект значно менший.
клотіазепам залежно від дози та індивідуальної чутливості, може знизити увагу, погіршити час реакції та викликати сонливість, амнезію або седативний ефект., особливо на початку лікування або після збільшення дози.
Клоназепам застосовують окремо або в комбінації з іншими препаратами контролювати певні види нападів. Також використовується для зняття нападів паніки (раптові та несподівані напади сильного страху та занепокоєння з приводу цих нападів).
клотіазепам стимулює рецептори ГАМК шляхом підвищення активності гамма-аміномасляної кислоти, нейромедіатора мозок, таким чином вибірково модулюючи нервову передачу в гіпокампі та лімбічній системі. Він також має високу анксіолітичну активність із швидким початком і короткою тривалістю.
Клотіазепам при пероральному застосуванні людини швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, досягаючи максимальної концентрації в крові приблизно через 1,5 години. Кілька проведених досліджень показують, що клотіазепам має короткий період напіввиведення 4-6 годин і об’єм розподілу 2,47 л/кг.