Який еквівалент 50 мм для повнокадрової камери?

Наприклад, об’єктив із фокусною відстанню 50 мм, встановлений на камері APS-C, має таке ж поле зору, як і об’єктив із фокусною відстанню 75 мм повнокадрової камери (50 х 1,5 = 75).

Для початку 50-мм об’єктив – це щось на кшталт короля об’єктивів. Це найточніша фокусна відстань з точки зору того, що ми бачимо нашими людськими очима, коли ми розміщуємо його на повнокадровій камері. Довжина 50 мм не дозволяє масштабувати, обрізати або розширювати сцену. Він просто фіксує те, що прямо перед вами, так, як ви бачите це самі.

Це пояснюється тим, що через кроп-фактори 50-міліметровий об’єктив на сенсорі APS-C еквівалентний 75 мм на повнокадровому фотоапараті (з точки зору AOV). Щоб отримати еквівалент AOV 39,6° на камері APS-C, вам потрібен приблизно 33-міліметровий об’єктив, але найближчим до нього є 35-міліметровий об’єктив APS-C (35 мм × 1,5≈52 мм). FF екв.

Еквівалентні фокусні відстані розраховуються на основі діагоналі кожного формату зображення. Наприклад: формат 35 мм, діагональ ≈ 43,3 мм. 50 мм у APS-C ≈ 75 мм у 35-мм/повнокадровому форматі, оскільки 50 мм * 1,5 = 75 мм.

Наприклад, об’єктив із фокусною відстанню 50 мм на ділянці зображення з кроп-фактором 1,6 відносно еталонного формату (зазвичай 35 мм) забезпечить таке саме поле зору, яке забезпечить об’єктив із фокусною відстанню 80 мм у еталонному форматі.

Фокусна відстань 50 мм дуже дешева через довгу історію виробництва та економію на масштабах, і, на жаль, це ускладнює роботу користувачів датчиків культури. Якщо ви використовуєте камеру APS-C, ваш 50-міліметровий об’єктив відтворить поле огляду, схоже на 75-міліметровий об’єктив на повнокадровому корпусі.