Який функціоналістичний погляд на нерівність?
Соціологічна точка зору, яка стверджує, що соціальна нерівність необхідна для виживання будь-якого суспільства або будь-якої малої чи великої організації. Стверджується, що без цієї нерівності розподіл праці був би складним (не кожен може бути капітаном команди).
На думку структурно-функціоналістів, розшарування та нерівність неминучі та вигідні суспільству. Шари суспільства, концептуалізовані як піраміда, є неминучим сортуванням нерівних людей.
Функціоналістична перспектива розглядає суспільство як складну систему, частини якої працюють разом, сприяючи солідарності та стабільності. Цей підхід розглядає суспільство через орієнтацію на макрорівні та широко фокусується на соціальних структурах, які формують суспільство в цілому.
Наприклад, функціоналіст може розглядати гендерну нерівність, наприклад традиційні ролі, коли працюють лише чоловіки, а жінки залишаються вдома, щоб спостерігати за дітьми, як спосіб забезпечити виконання ролей як робочої сили, так і осіб, які здійснюють догляд, щоб забезпечити належне функціонування суспільства.
Як ви, можливо, знаєте, функціоналісти вважають, що нерівність є «функціональний» для суспільства – тобто це і корисно, і бажано для подальшого функціонування суспільства. Найвідомішу версію цього аргументу подають Кінгслі Девіс і Вілберт.
…Структурні функціоналісти не вірять, що нерівності не існує. Навпаки, вони вірять, що так притаманні функціональній системі. Іншими словами, соціальна нерівність існує тому, що вона функціональна в суспільстві.