Який хімічний склад нуклеїнових кислот?

Нуклеїнові кислоти складаються з азотовмісні основи, фосфатні групи та молекули цукру. Кожен тип нуклеїнової кислоти має відмінну структуру і відіграє різну роль у наших клітинах.

Хімічний зв'язок між нуклеотидними одиницями в нуклеїнових кислотах – це фосфодіефір, який з'єднує 5'-гідроксильну групу одного нуклеотиду з 3'-гідроксильною групою наступного нуклеотиду.. За домовленістю послідовності нуклеїнових кислот записуються зліва направо, від 5'-кінця до 3'-кінця.

Нуклеїнова кислота важлива для зберігання, передачі та надання корисної інформації, необхідної для процесів життя. Білок складається з амінокислот, які важливі для життєдіяльності. Ліпіди складаються з жирів, масел, фосфоліпідів, стероїдів і воску.

Нуклеїнові кислоти зазвичай синтезуються з використанням автоматизованого синтезатора ДНК/РНК із фосфорамідитною хімією на твердих носіях (скла з контрольованими порами). Фосфорамідити, отримані із захищених нуклеозидів, з’єднуються через чотириетапний реакційний цикл для складання ланцюга нуклеїнової кислоти.

Дезоксиаденозинмонофосфат (dAMP): C10H14N5O6P. Ця хімічна формула являє собою суму пуринової основи аденіну (C5H5N5), дезоксирибози (C5H10O4) і фосфорної кислоти (H3PO4), де реакції конденсації в місцях зв’язків молекул втрачають дві молекули води (2H20). Це форма ДНК.

Нуклеїнові кислоти є довгі ланцюгові молекули, що складаються з ряду майже ідентичних будівельних блоків, званих нуклеотидами. Кожен нуклеотид складається з азотовмісної ароматичної основи, приєднаної до пентозного (п’ятивуглецевого) цукру, який, у свою чергу, приєднаний до фосфатної групи.