Який коефіцієнт посилення дипольної антени в дБ?

Коефіцієнт посилення дипольної антени без втрат становить 0 дБд і становить 2,15 дБі у вільному просторі. dBd приймається як посилення над еталонним диполем на тій же висоті. Це стандарт вимірювання на полігонах. dBi — це посилення в порівнянні з ізотропним випромінювачем без втрат. 13 квітня 2022 р

Підсилення, зазвичай виражене в децибелах, вказує, наскільки добре антена фокусує енергію з певного напрямку, у порівнянні зі стандартною еталонною антеною (антена з відомими характеристиками, яка використовується для калібрування інших антенних технологій або для розробки антен).

Якщо порівняти з ідеальною напівхвильовою дипольною антеною без втрат, то вона має 2,15 дБ посилення, посилення вимірюється в дБд (децибел-диполь). Зауважте, що децибел є логарифмічною одиницею, тобто 6 дБ майже вчетверо перевищує еталонну потужність; 7 дБ у п’ять разів перевищує опорну потужність тощо.

Формула для розрахунку посилення антени така G = 10 журналів (P2/P1). Коефіцієнт підсилення антени є основним у різних типах антен, таких як дипольні, Yagi-Uda, параболічні та патч-антени. Розуміння цього має вирішальне значення для розробки ефективних систем бездротового зв’язку.

Якщо посилення антени становить 2 (3 дБ), це означає, що У напрямку цілі буде направлено вдвічі більше ефективної потужності, ніж від ізотропного випромінювача, і тому має еквівалентний ефект подвоєння потужності передавача в цьому конкретному напрямку.

Більше посилення означає сильніший сигнал, однак, коли ви збільшуєте посилення антени (тобто її дБі), кут, з якого вона може приймати, зменшується. Це означає, що антени з високим коефіцієнтом підсилення більше підходять для рівнинних ділянок, а антени з помірним посиленням (наприклад, 5-6 дБі) краще підходять для горбистих місцевостей.