Який негатив у Крістева?
На відміну від концепції Гегеля, негативність у перекладі Крістевої має матеріалістичну основу і є на основі психоаналізу Фрейда. 8 Крістева використовує термін відхилення, пов'язуючи його з рухом приводів.
ОБ'ЄКТ, приниження (Кристева): Наша реакція (жах, блювота) на загрозливий зрив сенсу, спричинений втратою різниці між суб’єктом і об’єктом або між собою та іншими.
Робота Крістевої заповнює прогалини між психоаналізом, структурною лінгвістикою та феміністськими теоріями. У психоаналітичній критиці її найбільш новаторська робота зосереджена на її концепціях зневіра і меланхолія.
Крістева приймає ідею Платона, але не розташовує хору в якомусь конкретному тілі. Таким чином, суб’єкт у процесі представлений семіотичною хорою, яка є місцем постійного оновлення в означуючому процесі (його буття та становлення).
У «Бажанні в мові» (1980) Крістева описує символічне як простір, у якому розвиток мови дозволяє дитині стати «говорючим суб’єктом» і розвинути почуття ідентичності окремо від матері.
Процес, у якому суб’єкти розвивають необхідні передумови Крістева назвала «тетичною фазою» (Kristeva, 1984 р. 43). Тетична фаза – це процес, який включає розвиток у дитини самосприйняття та сексуальної ідентичності; це Крістева описує як дзеркальну фазу та фазу кастрації.