Який патогенез родококу?

Після вдихання R equi поглинається альвеолярними макрофагами шляхом фагоцитозу. Патогенність R equi пов'язана з його здатністю виживати всередині клітини, яка залежить від недостатність фагосомно-лізосомального злиття в інфікованих макрофагах і недостатність функціонального респіраторного вибуху при фагоцитозі R equi.

Найбільш патогенним є золотистий стафілокок; це зазвичай викликає шкірні інфекції, а іноді й пневмонію, ендокардит і остеомієліт. Зазвичай це призводить до утворення абсцесу. Деякі штами виробляють токсини, які викликають гастроентерит, синдром ошпареної шкіри та синдром токсичного шоку.

Суха гангрена виникає, коли припиняється приплив крові до тканин. Ділянка стає сухою, зменшується і чорніє. Волога гангрена виникає, якщо бактерії проникають у цю тканину. Через це область набрякає, витікає рідина та неприємно пахне.

Зараження патогенними штамами лептоспір зазвичай виникає через прямий контакт із сечею інфікованої тварини або опосередковано через забруднену воду. Майже кожен ссавець може служити носієм лептоспір, утримуючи спірохету в проксимальних ниркових канальцях нирок, що призводить до виділення з сечею.

Rhodococcus equi є грампозитивним, факультативний внутрішньоклітинний збудник це одна з найважливіших причин пневмонії у лошат у віці від 5 тижнів до 4 місяців.

Патогенез інфекцій S. Aureus S aureus експресує багато асоційованих з клітинною поверхнею та позаклітинних білків, які є потенційними факторами вірулентності. Для більшості захворювань, викликаних цим мікроорганізмом, патогенез багатофакторний. Тому важко точно визначити роль того чи іншого фактора.