Який порядок об’єктних займенників у французькій мові?

Щоб визначити непрямий додаток у реченні, допомагає запитати "для/для кого?" або "до/для чого?" після дієслова. Коли в реченні використовується кілька об’єктних займенників, вони дотримуються певного порядку: me, te, nous, vous; le, la, les; lui, leur; y; en. Французькі непрямі додатки стають другою натурою з практикою.

Окремий займенник об’єкт ставиться перед дієсловом, з яким він пов’язаний, за винятком стверджувального наказового способу, коли займенник об’єкт стоїть після дієслова.

Прямі та непрямі додаткові займенники розташовуються між підметовим займенником і дієсловом у теперішньому часі та допоміжним дієсловом у складних часах, тоді як наголошені займенники слідують за дієсловом або прийменником. У реченнях з кількома дієсловами об’єктний займенник стоїть перед дієсловом, яке стосується об’єкта.

Позиція займенників прямого додатка множини в заперечних реченнях така ж, як і для всіх займенників прямого додатка. Прямий додатковий займенник зазвичай стоїть між ne та сполученим дієсловом або перед інфінітивом (у найближчому майбутньому і з модальними дієсловами).

У наказовому способі, Займенники COD ставляться перед займенниками COI. Донне-ля-луї ; Offre-les-leur ; Prends-le-moi Віддайте її їй; Віддати їм (їм); Візьміть це для мене.

Повторення наказів французьких об’єктних займенників

  • мене. те. нос. vous.
  • le. las. лес.
  • луй. leur.