Який приклад аргументу ad fontem?
«Ти ідіот, ледар, бомж, і ніхто ніколи не прислухається до твоїх дурних порад щодо навчання!» «Він працював тридцять років тюремним охоронцем… Звичайно, тому він хоче, щоб уряд побудував ще десять в'язниць, які ми не можемо собі дозволити».
(00:31) Ad fontem латиною означає «до джерела». Аргументи ad fontem атакувати «джерело» аргументу— у цьому випадку особа, яка висуває аргумент. (01:17) Багато помилок ad hominem є образами.
Приклади. Стенфордська енциклопедія філософії наводить такий приклад argumentum ad baculum: Якщо ви не приєднаєтеся до нашої демонстрації проти розширення парку, ми вас виселимо з квартири; Тож варто приєднатися до нашої акції проти розширення парку.
Одним із прикладів є така точка зору: «Більшість наших співвітчизників вважає, що ми повинні проводити військові дії за кордоном; отже, це правильно». Таке міркування є хибним, оскільки загальне визнання віри чи позиції не означає виправдання цієї віри.
Аргумент є ad hoc, якщо він наводиться лише для того, щоб уникнути фальсифікації переконань прихильника. Людина, яку спіймали на брехні, а потім змушена вигадувати нову брехню, щоб зберегти початкову брехню діє за принципом ad hoc.
Ad fontem помилки атакувати джерело аргументу, а не передумови, висунуті опонентом. Ad fontem латиною означає «до джерела».