Який приклад перцептивної рухової програми?

Деякі загальні приклади перцептивно-моторних здібностей включають розвиток здатності співвідносити свої рухи з часом, наприклад, коли і як рухатися швидко чи сповільнено. Вони також вчаться координувати свій напрямок, рухаючись назад і вбік.

Розвиток перцептивних моторних навичок передбачає навчання дітей рухам, пов’язаним із часом (наприклад, швидким чи повільним), напрямком (рух вперед, назад або вбік) і просторовим усвідомленням (наприклад, схрещуванням руки з правого боку тіла на ліву або постукуванням їхні п’яти до землі).

Тому перцептивні моторні навички включають координація рук і очей, координація тіла і очей, слухові мовні навички та зорово-слухові навички. Діти щодня практикують перцептивні моторні навички через активну гру, маніпулювання предметами, гру з кубиками, м’ячиками та малювання, наприклад.

Програма перцептивної моторики (PMP) має на меті допомогти учням набути ефективних рухів для сприяння та покращення сенсорних функцій і розвитку навичок грубої моторики та позитивного самооцінки.

Діяльність перцептивної моторики включає:

  • Групова рухова діяльність: кидання, ловля, удари ногами, стрибки, розмахування.
  • Дрібна моторика: різання, шнурування, забивання, застібання, обливання.
  • Діяльність усвідомлення тіла: називання, вказівка, ідентифікація, пересування та виконання завдань з використанням частин тіла.

Рухові програми Зберігаються в довгостроковій пам’яті, відновлюються, коли нам потрібно виконати навик. Наприклад, Рухова програма для удару з крикету зберігає підпрограми в правильному порядку (стійку, хват, розстановку ніг, мах назад і виконання).