Який приклад проблеми ймовірності взаємовиключних подій?
Деякі приклади експериментів, які включають взаємовиключні події: підкидання монети – Розгляньте події «перевернути голову» та «перевернути хвіст». Не можна крутити головою і хвостом одночасно. кидання кубика – розглянемо події «Кидання парного числа» та «Кидання непарного числа».
Під час підкидання монети випадки отримання голови та решки взаємовиключні. Тому що ймовірність отримати голову і хвіст одночасно дорівнює 0. У шестигранному кубику події «2» і «5» є взаємовиключними. Ми не можемо отримати обидві події 2 і 5 одночасно, коли ми кинули один кубик.
Подумайте про ідею кидання кубика. Припустімо, що подія кидає непарне число за допомогою кубика, а подія кидає число більше 2. Зауважте, що набори, що містять можливі результати подій, мають 2 спільні елементи. Тому події взаємопов’язані.
Результати кидання кубика є взаємовиключними подіями. Ви можете отримати 5 або 6, але ви ніколи не можете отримати 5 і 6 одночасно. Результати двох кидків кубика є незалежними подіями.
Наприклад, група крові людини. Події {A, B, AB, O}. Це єдино можливі групи крові, і людина може мати лише одну з них. Отже, ми можемо назвати аналіз крові експериментом, а всі можливі результати — взаємовиключними та вичерпними подіями.
Якщо компанія будує міст і хмарочос, і для обох проектів потрібне надзвичайно спеціалізоване обладнання, а в світі існує лише одне, це означало б, що ці проекти є взаємовиключними, оскільки це обладнання не може використовуватися обома проектами одночасно.