Який приклад стратифікованої вибірки в галузі охорони здоров’я?
Наприклад, у дослідженні наслідків інсульту ми можемо стратифікувати населення за статтю, щоб забезпечити рівне представництво чоловіків і жінок. Вибірку дослідження потім отримують шляхом взяття однакових розмірів вибірки з кожної страти. У стратифікованій вибірці також може бути доцільним вибрати нерівні розміри вибірки з кожної страти.
Для прикладу стратифікованої вибірки можна розділіть вибірку дорослих на підгрупи за віком, наприклад 18–29, 30–39, 40–49, 50–59, 60 років і старше. Потім дослідник випадковим чином обирає пропорційну кількість людей із кожної вікової групи.
Стратифікована випадкова вибірка Однак у цьому методі все населення поділяється на однорідні страти або підгрупи за демографічним фактором (наприклад, стать, вік, релігія, соціально-економічний рівень, освіта чи діагноз тощо). Потім дослідники вибирають випадкову вибірку з різних страт [3,4].
Систематична випадкова вибірка — ще один метод випадкової вибірки, який широко використовується в медичних дослідженнях. Він передбачає відбір кожної n-ої особини з популяції для формування вибірки. Наприклад, якщо ми хочемо взяти 500 пацієнтів із популяції 10 000, ми можемо вибрати кожного 20-го пацієнта з популяції.
процес відбору вибірки із сукупності, що складається з різних підгруп (страт) таким чином, що кожна підгрупа представлена. Наприклад, у дослідженні студентів коледжу дослідник може забажати вивчити людей з різних спеціальностей (наприклад, соціальних наук, фізичних наук, гуманітарних наук).
Щоб зарахувати пацієнтів у широкий спектр лікарень, вони використовують стратифіковану випадкову вибірку, щоб скласти список лікарень. Вони розділив лікарні за кількістю виписок з інсультом, а потім випадковим чином вибрав рівну кількість лікарень у кожній страті.