Який радіус дії короткохвильового радіопередавача?

Короткохвильове радіо поширюється набагато далі, ніж радіомовлення FM (88–108 МГц). Короткохвильове мовлення можна легко передавати на відстань кілька тисяч миль, у тому числі з одного континенту на інший.

1000 км. Це на відміну від зв’язку на УКХ/УВЧ або вищих частотах, де для встановлення зв’язку зазвичай потрібна пряма видимість, що часто обмежує радіус дії на землі до приблизно 100 км. Короткохвильові радіостанції можуть спілкуватися через багато 1000 км.');})();(функція(){window.jsl.dh('Ga3rZsbrDe2GptQPy7Pv2QM__22','

Пристрої малого радіусу дії – це малопотужні передавачі, які зазвичай обмежуються 25–100 мВт ефективної потужності випромінювання (ERP) або менше, залежно від діапазону частот, що обмежує їх корисний діапазон до кілька сотень метрів, для використання яких не потрібні ліцензії.

Низька частота (LF) — це позначення ITU для радіочастот (RF) у діапазоні 30–300 кГц. Оскільки його довжина хвилі коливається від 10–1 км відповідно, його також називають кілометровою смугою або кілометровими хвилями.

Короткохвильове мовлення в США дозволяє приватну власність на комерційні та некомерційні короткохвильові станції, які не є ретрансляторами існуючих AM/MW або FM радіостанцій, як поширені в Африці, Європі, Азії, Океанії, за винятком Австралії та Латинської Америки.

Короткохвильове мовлення можна легко передавати на відстань кілька тисяч миль, у тому числі з одного континенту на інший.