Який режим округлення CUDA float?

Режими округлення. Стандарт IEEE 754 визначає чотири режими округлення: від округлення до найближчого, округлення до плюса, округлення до мінуса та округлення до нуля. CUDA підтримує всі чотири режими. За замовчуванням операції використовують округлення до найближчого.

Процес заміни дійсного числа x на найближче число машини (або x−, або x+ ) називається округленням, а пов’язана помилка – помилкою округлення. IEEE-754 не вказує, як саме округляти числа з плаваючою комою, але є кілька різних варіантів: округлення до нуля. круг до нескінченності.

Якщо точний результат операції з плаваючою комою не може бути точно представлений у вигляді значення з плаваючою комою, його необхідно округлити. Стандарт IEEE 754-2008 визначає режим округлення за замовчуванням як 'Раунд Найближчий, нічия з Евеном' (скорочено RNE).

Формати. На рисунку 8.2 зображено три (3) стандартних формати з плаваючою комою IEEE, які підтримуються CUDA: подвійна точність (64-біт), одинарна точність (32-біт) і половинна точність (16-біт). Значення розділені на три поля: знак, експонента та мантиса.

CUDA® є паралельна обчислювальна платформа та модель програмування, розроблена NVIDIA для загальних обчислень на графічних процесорах (GPU). Завдяки CUDA розробники можуть значно прискорити роботу обчислювальних програм, використовуючи потужність графічних процесорів.

Заокруглення або округлення означає заміна числа на наближене значення, яке має коротше, простіше або більш явне представлення. Наприклад, заміна $23,4476 на $23,45, дріб 312/937 на 1/3 або вираз √2 на 1,414.