Який сенс платонових тіл?

5 платонічних тіл вважаються космічними тілами через їх зв'язок з природою, який відкрив Платон. Куб символізує землю, октаедр

октаедр

В геометрії октаедр (мн.: октаедри або октаедри) є многогранник з вісьмома гранями. Одним із особливих випадків є правильний октаедр, платонівське тіло, що складається з восьми рівносторонніх трикутників, чотири з яких зустрічаються в кожній вершині. Правильні октаедри зустрічаються в природі як кристалічні структури.

https://en.wikipedia.org › wiki › Октаедр

символізує повітря, тетраедр — вогонь, ікосаедр — воду, а додекаедр

додекаедр

Що таке додекаедр? Додекаедр походить від грецького слова «dōdeka» означає «12» і «hédra» означає «обличчя або сидіння», що показує, що це багатогранник з 12 сторонами або 12 гранями. Отже, будь-який многогранник з 12 сторонами можна назвати додекаедром. Він складається з 12 п'ятикутних граней.

представляє всесвіт.

Античний учений Платон вважав Всесвіт був побудований з 5 твердих тіл. Чотири з твердих речовин використовувалися для землі, повітря, води та вогню, тоді як решта була «п'ятим елементом». Ось чому їх називають платоновими тілами.

У двох словах: неможливо мати більше 5 платонових тіл, тому що будь-яка інша можливість порушує прості правила щодо кількості ребер, кутів і граней, які ми можемо мати разом.

Ідея звести матеріальний світ до кількох простих «будівельних блоків» актуальна й сьогодні. Платонові тіла разом з іншою сакральною геометрією, допоможіть нам дослідити уявлення про те, як частина пов’язана з цілим; і як ми як окремі люди вписуємось у ширшу картину Всесвіту.

Платонові тіла є набір з п'яти правильних многогранників – тетраедра, куба, октаедра, додекаедра та ікосаедра – з еквівалентними гранями, складеними з конгруентних опуклих правильних багатокутників.

Давньогрецький філософ Платон бл. 360 рік до нашої ери висунув теорію, що класичні елементи світу складалися з цих правильних твердих тіл. П’ять Платонових тіл були вважалося, що символізує п'ять основних елементів: землю, повітря, вогонь, воду та всесвіт.