Який шлях передачі кишкової інфекції?

Кишковий (фекально-оральний) шлях передачі включає інфекційні агенти, які поширюються через фекалії інфікованої особи до ротової порожнини іншої особи. Більшість кишкових захворювань спричинені поганою санітарією та гігієною. 7 березня 2024 р.

Кишкові захворювання спричиняються такими мікроорганізмами, як віруси, бактерії та паразити, які викликають кишкові захворювання. Хвороби найчастіше виникають внаслідок вживання зараженої їжі або води, а деякі можуть передаватися від людини до людини 1.

Кишкові віруси передаються та поширюються фекально-оральний шлях. Вони потрапляють у шлунково-кишковий тракт, переживають кислотність шлунку та починають свій інфекційний цикл.

Ентеральні віруси людини можуть передаватися воду, їжу, фомити та контакт від людини до людини. Зазвичай вони мають низьку інфекційну дозу, що викликає негайне занепокоєння у сфері охорони здоров’я.

Кишкові інфекції викликаються мікроорганізмами («жучками» або мікробами) у кишечнику, і іноді їх називають шлунково-кишковими інфекціями (гастроентерит). Ви можете заразитися кишковою інфекцією споживання зараженої води чи їжі або контакт з іншою людиною, яка має інфекцію.

Найважливішим поширеним способом передачі паразитів є, як правило, через ковтання. Хазяїн може бути інфікований через проковтування зараженої води та мати інфекційну стадію паразитів або через проковтування проміжного господаря чи транспортного хазяїна, що містить інфекційні стадії паразитів (рис.