Який забруднювач найчастіше пов’язаний з кислотними дощами?

Кислотні дощі викликані викидом діоксид сірки та оксиди азоту в атмосферу, де вони реагують з водою, киснем та іншими хімічними речовинами, перетворюючись на сірчану та азотну кислоти відповідно. Рівень рН кислотного дощу зазвичай нижче 4,5 за шкалою рН.

Кислотні дощі виникають, коли діоксид сірки (SO2) і оксиди азоту (NOX) викидаються в атмосферу і переносяться вітром і повітряними потоками. SO2 і NOX реагують з водою, киснем та іншими хімікатами з утворенням сірчаної та азотної кислот. Потім вони змішуються з водою та іншими матеріалами, перш ніж впасти на землю.

Коли кислотні дощі випадають і стікають у річки та ставки, це впливає на водну екосистему. Він змінює хімічний склад води до форми, яка фактично шкідлива для виживання водної екосистеми та спричиняє забруднення води.

Два основних забруднювача кислотних дощів діоксид сірки (SO2) і оксиди азоту (NOx). Ці забруднювачі потрапляють в атмосферу в основному в результаті спалювання викопного палива, наприклад вугілля, нафти та газу, на електростанціях, промислових підприємствах і транспортних засобах.

Дощ природно слабокислий через вуглекислий газ, природні викиди оксидів сірки та азоту, а також певних органічних кислот, проте викиди в результаті людської діяльності можуть зробити його набагато більш кислим.

Діоксид сірки та оксиди азоту дуже легко розчиняються у воді і можуть переноситися дуже далеко вітром. У результаті ці дві сполуки можуть подорожувати на великі відстані, де вони стають частиною дощу, мокрого снігу, снігу та туману, які ми відчуваємо в певні дні. Діяльність людини є основною причиною кислотних дощів.