Який зв'язок між тестостероном і злочинністю?

Тестостерон має позитивна асоціація з імпульсивною та агресивною злочинною поведінкою. Тестостерон має позитивний зв’язок із прибутковою злочинністю при низькому рівні кортизолу. Зв’язки між гормонами та кримінальною поведінкою не залежать від статі.

Тестостерон активує підкіркові ділянки мозку для вироблення агресії, тоді як кортизол і серотонін діють антагоністично з тестостероном, зменшуючи його вплив.

Експерименти з кастрацією показують, що для насильства необхідний тестостерон, але інші дослідження показали, що самого тестостерону недостатньо. Таким чином, тестостерон є не таким злочинцем, а більшою мірою співучасником, який іноді знаходиться не надто далеко від місця злочину.

Тестостерон має прямий позитивний зв'язок із ризиком імпульсивної та насильницької злочинної поведінки, тоді як взаємодія тестостерону з кортизолом була пов’язана з підвищеним ризиком скоєння прибуткових злочинів».

Рівень тестостерону позитивно корелює з рівнем кортизолу та психопатією і негативно з приємністю, невротизмом і макіавеллізмом.

Високий тестостерон у чоловіків може викликати різні симптоми, в тому числі надмірне волосся на обличчі та тілі, агресія та безпліддя. У чоловіків високий рівень тестостерону найчастіше пов’язаний із застосуванням анаболічних стероїдів або добавками тестостерону.