Якою була фіскальна політика Великобританії під час Великої рецесії?
У результаті подальші дискреційні фіскальні заходи були обмежені. У 2010 році Велика Британія розпочала програму фіскальної консолідації після того, як лейбористський уряд скасував пакет фіскальних стимулів і запровадив новий коаліційний уряд консерваторів і ліберальних демократів. скорочення витрат і збільшення непрямих податків.
Фіскальний стимул: Уряд Великобританії запровадив пакет фіскальних стимулів, який включав збільшення державних витрат і зниження податків, щоб підвищити економічну активність і зайнятість.
Надзвичайна допомога у формі фінансової допомоги банкам була головним пріоритетом, як і фіскальне стимулювання. Конгрес застосував багато спільних антикризових політик, таких як зниження податків і збільшення страхування на випадок безробіття та допомоги талонів на харчування, і ці заходи запобігли подальшому поширенню кризи.
Рішення уряду щодо податків і видатків часто називають її фіскальною політикою. Фіскальна система Великобританії визначає, як уряд управляє державними фінансами. Фіскальна основа в основному викладена в Хартії про бюджетну відповідальність (Хартія).
Приклади експансіоністська фіскальна політика включають зниження податків і збільшення державних витрат. Обидві ці політики спрямовані на збільшення сукупного попиту, водночас сприяючи дефіциту або зменшуючи надлишки бюджету. Зазвичай їх наймають під час рецесії, щоб прискорити відновлення, або через побоювання.
У період з вересня 2007 року по грудень 2009 року, під час світової фінансової кризи, уряд Великобританії втрутився фінансово, щоб підтримати банківський сектор Великобританії, зокрема чотири банки Великобританії. На піку готівкова вартість цих інтервенцій становила 137 мільярдів фунтів стерлінгів, виплачених банкам у вигляді позик і нового капіталу.