Якою була соціальна структура династії?
Під час династії Сун існував чіткий поділ у соціальній структурі, який закріплювався законом. Однак простолюдини могли просуватися в суспільстві через придбання багатства. Через складання імператорського іспиту або пожертвування ресурсів люди могли увійти до шляхти.
Громадяни династії Шан поділялися на чотири соціальні класи: король і аристократія, військові, ремісники і ремісники, селяни. Члени аристократії були найповажнішим соціальним класом і відповідали за управління меншими областями династії.
Ханьський Китай складався з триступенева соціальна система. Аристократи та бюрократи були на вершині цієї ієрархії, за якими йшли кваліфіковані робітники, такі як фермери та працівники залізної промисловості. Нижній рівень складався з некваліфікованих робітників, таких як слуги та раби. Імператор був на вершині всієї ієрархії.
Тим часом суспільство Цінь розвивалося подібно до інших суспільств того часу, с відносно жорстка ієрархія, згідно з якою імператор став на вершині, політичні та військові лідери – посередині, а селяни та купці – внизу.. Китай був суворо патріархальним, у більшості сфер життя домінували чоловіки.
Загалом, пісенна система була більш автократичною, ніж система Тан тому що більша влада була в руках самого імператора або в руках осіб, які діяли від імені імператора, як-от сильні головні радники (zaixiang 宰相).