За якою ознакою кристалічна тверда речовина відрізняється від аморфної?

Зазвичай тверді тіла мають a акуратна внутрішня структура, називається кристалічною структурою. Існують також тверді тіла, які не мають кристалічної будови: їх називають аморфними.

Аморфна тверда речовина — це тверда речовина, в якій немає далекого порядку в положеннях атомів або молекул, що входять до його складу.

Ефективно, молекули скла розташовані невпорядковано, як це відбувається в рідинах: з цієї причини структуру скла називають «аморфною», а не кристалічною.

Аморфний матеріал – це a матеріал у твердому стані, молекули якого не розташовані в кристалічній решітці, а розподілені випадковим чином. В основному молекули розподілені в розрідженому порядку, як у рідкій фазі, але перебувають у стані нерухомості.

Прикладами кристалічних твердих речовин є NaCl, цукор, алмаз, сірка тощо. Тверді кристалічні речовини вони зустрічаються в природі з характерними геометричними формами, напр. Кристали NaCl є кубиками. Цей МАКРОСКОПІЧНИЙ порядок відображає високий МІКРОСКОПІЧНИЙ порядок розташування атомів у просторі.

В а кристалічна тверда речовина, атоми, молекули або іони займають певні (передбачувані) позиції. А аморфне тверде тіло він не має чітко визначеного розташування І дальній молекулярний порядок. Елементарна клітина І повторювана структурна одиниця a кристалічна тверда речовина.