Чи можна їздити на категорії С1 із категорією С

Одним з важливих питань, з якими стикаються власники прав водія категорії С, є можливість пересування на автомобілі з правами категорії С1. Виникає питання: чи можна здійснювати керування автомобілем з категорією С1, якщо у водія є категорія С.

Щоб відповісти на це питання, необхідно знати різницю між категоріями С і С1. Категорія С надає право керувати вантажними автомобілями з максимальною масою понад 3,5 тонни. Категорія С1, з іншого боку, дозволяє керувати вантажівками з максимальною вагою до 7,5 тонн. Ці дві категорії відрізняються не лише вагою автомобіля, а й вимогами до підготовки та самого водія.

Згідно із законодавством, власники категорії С мають право керувати вантажними автомобілями категорії С1. Важливо, що це правило працює тільки в одному напрямку: водій з категорією С не може керувати вантажівками категорії CE або CE, які призначені для перевезення більше одного причепа. У цьому випадку водій повинен мати права водія категорії CE.

КатегоріяЧи можна з категорією З їздити на С1
МотоциклиНі
Легкові автомобіліНі
Вантажні автомобіліТак
АвтобусиТак
ТролейбусиТак

Права водія категорії С дозволяють керувати вантажними автомобілями з максимально дозволеною масою до 7,5 т, категорії С1 – від 3,5 т до 7,5 т. Читайте також: Водійські права в Україні.23 бер. 2022 р.

Чи можна їздити легковиком з категорією с1?

Тепер водії з правами на легковий автомобіль матимуть змогу водити вантажівки. Відповідні зміни до ПДР України вніс постановою №348 від 22 березня Кабінет Міністрів. Так, Кабмін ухвалив, що права водія категорії В дають можливість керувати транспортними засобами категорій С і С1.

На чому можна їздити із категорією C?

Під категорію "С" потрапляють середні вантажівки та важкі вантажівки, дозволена маса яких становить від 3500 кг до 7500 кг та понад 7500 кг відповідно. Крім того, можна їздити з причепом масою не більше ніж 750 кг.. Отримати такі права можна з 18 років.

Як здати на категорію с1, якщо є с?

Щоб відкрити категорії ВЕ , С1Е, СЕ, D1E, DE , потрібно мати водійський стаж на керування транспортним засобом основної категорії В, С, D, який складає більше 1 року, також пройти навчання в автошколі та скласти іспит.