Де правильно встановлювати газовий котел у приватному будинку: рекомендації експертів
Газовий котел – це невід'ємна частина системи опалення та гарячого водопостачання у приватному будинку. Встановлення газового котла потребує певних знань і має здійснюватися відповідно до правил та норм безпеки. Правильно обране місце для встановлення газового котла є важливим аспектом, який необхідно врахувати під час планування системи опалення та гарячого водопостачання.
Одним із найбезпечніших та найпоширеніших місць для встановлення газового котла є окремо виділене приміщення, зване котельнею. Котельня має бути обладнана спеціальним вентиляційним обладнанням, щоб забезпечити надходження свіжого повітря та видалення відпрацьованих газів. У котельні також повинні бути встановлені газовикидні труби, через які відпрацьовані гази виводитимуться назовні.
Якщо котельні немає або її створення неможливо, газовий котел можна встановити в спеціально обладнаному технічному приміщенні, такому як технічна кімната або підвал. У цьому випадку крім вентиляції необхідно також передбачити можливість виведення відпрацьованих газів за допомогою спеціальних труб.
Поверх | Місце встановлення |
---|---|
Цокольний поверх | Окремо виділене приміщення чи технічна кімната, обладнана примусовою вентиляцією. Котел встановлюється на спеціальній підставці або кронштейні. |
Перший поверх | Місце встановлення може бути визначене у підвалі або на цокольному поверсі відповідно до вимог безпеки. |
Другий поверх | Місцем установки може бути приміщення, виконане з негорючих матеріалів та обладнане примусовою вентиляцією. |
Котельня для газового котла може розташовуватися на будь-якому поверсі будинку, включаючи цокольний поверх, підвальне приміщення та горище. Винятком є житлові кімнати, туалет та ванна кімната – у них облаштовувати місце під котельню не рекомендується.
Де має стояти котел у приватному будинку?
Загальні положення.
- Котли встановлюються у приміщеннях з висотою не менше 2,5 м.
- Ширина дверей у суміжне з котельнею приміщення – не менше 80 см.
- У приміщенні котельні має бути вікно на вулицю, зі склінням із розрахунку 10 м2 площі висвітлюється 0,3 м2 площі вікна.
Де має бути встановлений газовий котел?
Для газоаналізатора на метан під час встановлення на стіні рекомендується приймати наступні відстані: – 0,1-0,2 м від стелі (найнижчої його точки); – щонайменше 0,5 м від вентиляційного каналу; – щонайменше 0,5 м від вікна, фрамуги, припливного клапана.
Де не можна вішати газовий казан?
Слід пам'ятати головне правило, розміщувати газовий котел у туалеті чи санвузлі Категорично заборонено! Крім цього, не можна встановлювати обладнання у житлових кімнатах. Де розмістити котельню потрібно вирішувати на перших етапах планування майбутнього будинку.