Навіщо їсти кунжут: 7 основних причин

Кунжут – це не просто смачний та ароматний інгредієнт для різних страв, але й справжній суперфуд. Його невелике насіння є справжнім джерелом корисних речовин, які благотворно впливають на наше здоров'я.

Яка користь від кунжуту можна отримати? Перш за все, цей продукт багатий на вміст багатьох вітамінів і мінералів. Він містить вітамін Е, який є сильним антиоксидантом, здатним захистити наш організм від вільних радикалів. Крім того, кунжут містить вітаміни В1 та В6, які беруть участь у метаболізмі та підтримці нервової системи в нормальному стані.

Ще однією перевагою кунжуту є його багатим складом мінералів. Він містить кальцій, фосфор, магній, залізо та цинк – усі ці речовини необхідні для нормального функціонування організму. Наприклад, кунжут сприяє здоров'ю кісток та зубів, підтримує імунну систему та нормалізує рівень цукру в крові.

Оригінальна назваПереклад на російськуДля чого потрібно їсти кунжут?
1Sesame seedsКунжутні насінняБагате джерело заліза, кальцію, магнію та інших корисних елементів
2Sesame oilКунжутну оліюМає антиоксидантні та протизапальні властивості, сприяє покращенню здоров'я шкіри та волосся.
3TahiniТахініКорисне джерело рослинних білків та незамінних амінокислот
4Sesame pasteКунжутна пастаПокращує травлення та має антибактеріальну дію
5Sesame snapsКунжутні платівкиПоживний і хрумкий перекус

Таким чином, вживання кунжуту допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань. Поліненасичені жирні кислоти і вітамін E, що також містяться в кунжуті, мають антиоксидантні та протизапальні властивості, тому вони допомагають розслабити кровоносні судини і контролювати артиріальний тиск.3 черв. 2023 р.

Які хвороби лікує кунжут?

Завдяки своєму хімічному складу насіння кунжуту має антиоксидантні, естрогенні, кровоспинні, нейропротективні, протизапальні, гастро-протективні, гепатопротективні, гіполіпідемічні, протипухлинні властивості. Насіння кунжуту перспективне при лікуванні остеопорозу.

Скільки насіння кунжуту можна з'їдати за день?

Оптимально вважається вживати не більше 3 чайних ложок кунжуту на день. У випадку з урбечем можна сміливо скоротити цю кількість вдвічі, оскільки паста набагато щільніша. Таким чином, максимум – 1,5 чайні ложки урбечу можна собі дозволити щодня.

Навіщо їсти кунжут щодня?

Кунжут є багатим джерелом клітковини 30 г (3 столові ложки) неочищеного насіння сезаму забезпечують організм 3,5 г клітковини і ця кількість становить 12% від рекомендованого добового споживання харчових волокон. Клітковина, як відомо, відповідає за підтримку нормальної роботи органів травлення.