Вибір шару гідроізоляції у ванній кімнаті: який вибрати

Гідроізоляція – одна з основних складових ванних кімнат, що запобігає проникненню вологи та захищає стіни та підлоги від руйнівного впливу води. Правильно вибраний шар гідроізоляції забезпечить довговічність та надійність вашої ванної кімнати.

Важливо розуміти, що у ванній кімнаті існує кілька шарів гідроізоляції, кожен із яких виконує свою функцію. Одним з таких шарів є гідроізоляційна мембрана. Цей шар наноситься на стіни та підлоги ванної кімнати та забезпечує створення герметичного захисту від проникнення вологи.

Ще одним важливим шаром гідроізоляції є гідроізоляційний розчин, що наноситься на поверхню перед укладанням керамічної плитки або іншого водонепроникного матеріалу. Цей розчин забезпечує додатковий захист від вологи та запобігає проникненню вологи через шви.

Який шар гідроізоляції у ванній
Шар гідроізоляціїОпис
Підготовчий шарШар, що передує укладання гідроізоляції і включає підготовку поверхні плитки або стяжки
Пароізоляційний шарШар, призначений для запобігання проникненню пар води в стіни або підлоги
Гідроізоляційний шарШар, що забезпечує захист поверхні від проникнення вологи і запобігає виникненню гниття та плісняви.

Який шар гідроізоляції має бути?

Для полімерної гідроізоляції мінімальна товщина ефективного шару становить 0,8 мм, для решти – не менше 2 мм..

Скільки шарів гідроізоляції у ванній кімнаті?

Мастична гідроізоляція наноситься в два шари, другий шар укладають після висихання першого. Деякі виробники роблять спеціальні двокольорові мастики.Перший шар має сірий колір, а другий – рожевий.

Чи можна гідроізоляцію наносити на мокру поверхню?

Високий рівень захисту від руйнівного впливу вологи. Можливість використання складних об'єктів. Зручність та простота в застосуванні. Гідроізоляція на цементній основі можна наносити на вологу поверхню, при цьому адгезія буде тільки підвищуватися.

Скільки шарів гідроізоляції?

Обмазувальна гідроізоляція виконується з використанням акрил-полімерних, бітумно-полімерних або цементно-полімерних мастик, які наносяться пензлем або валиком на підлогу та стіни на висоту приблизно 20 см. Після висихання накладається наступний шар. Рекомендована кількість шарів – від 3 до 5.