Які 4 рівні тестування існують: докладний огляд
Тестування є невід'ємною частиною програмного забезпечення. Це процес, під час якого перевіряється працездатність та відповідність продукту заданим вимогам. Щоб забезпечити максимальну перевірку якості, тестування проводиться на кількох рівнях.
Загалом існують чотири основні рівні тестування: модульне, інтеграційне, системне та приймальне. Кожен з них має свої особливості та завдання. Модульне тестування, наприклад, проводиться на початковому етапі розробки. Його мета – перевірити окремі компоненти чи модулі програмного продукту на відповідність конкретним вимогам. У ході такого тестування перевіряється правильність роботи коду та його окремих частин.
Інтеграційне тестування на наступному рівні призначене для перевірки взаємодії різних модулів між собою. Тут вже не перевіряється окремий компонент, а ціла програма, що складається з декількох модулів. Часто використовують автоматизоване тестування, щоб виявити можливі помилки при скоординованій роботі компонентів системи.
Системне тестування, третій рівень, призначене для перевірки роботи системи в цілому. Тут уже проводяться тести на відповідність вимогам, стандартам та регламентам. Метою такого тестування є перевірка працездатності та стабільності системи у різних умовах її експлуатації.
Зрештою, на останньому рівні проходить приймальне тестування – це перевірка готовності системи до її використання замовником.У ході цього етапу проводиться повна перевірка працездатності, вивчаються всі можливі сценарії використання продукту та перевіряються всі вимоги та завдання, які має вирішувати продукт. Метою приймального тестування є узгодження між замовником та розробником, щоб забезпечити максимальне задоволення обох сторін.
У результаті проведення тестування на кожному з цих рівнів дозволяє максимально убезпечити якість програмного продукту, виявити та виправити помилки на ранніх стадіях розробки та переконатися у всебічній функціональності та працездатності системи.
Рівень тестування | Опис |
---|---|
Модульне тестування | Тестування окремих модулів програми з метою виявлення та виправлення помилок на цьому рівні |
Інтеграційне тестування | Тестування взаємодії між модулями програми виявлення помилок, пов'язаних з інтеграцією |
Системне тестування | Тестування всієї системи в цілому, включаючи взаємодію модулів та компонентів, для забезпечення працездатності та відповідності вимогам |
Приймальне тестування | Тестування, яке проводиться замовником або його представниками для перевірки відповідності системи вимогам та готовності до використання |
Які види тестів бувають?
Види тестування
- Модульні тести Модульні тести працюють на дуже низькому рівні, близько до вихідного коду програми. …
- Інтеграційні тести …
- Функціональні тести …
- Наскрізні тести …
- Приймальне тестування.
- Тестування продуктивності …
- Smoke-тестування
Які є етапи тестування?
Процес тестування можна розділити на 6 основних етапів, який проходить тестувальник у рамках життєвого циклу тестування програми:
- Аналіз вимог;
- Планування тестування;
- Тест-дизайн;
- Підготовка до тестування;
- Виконання тестування;
- Формалізація результатів та підготовка звітів.
Які є підходи до тестування?
7 підходів до тестування
- Підхід 1: Тестуванням займається розробник чи менеджер. …
- Підхід 2: Тестувальників наймають на стадії завершення. …
- Підхід 4: Тестувальники займаються тест-дизайном. …
- Підхід 5: Впроваджується система управління тестуванням. …
- Підхід 6: З'являється автоматизація тестування. …
- Висновок
Які існують типи тестів знання коду?
За доступом до коду програмного продукту тестування поділяється на:
- Тестування «білої скриньки» – з доступом до коду.
- Тестування «чорної скриньки» – без доступу до коду продукту.
- Тестування «сірої скриньки» – на основі обмеженого знання внутрішньої структури ПЗ.