Чим ентальпійне колесо відрізняється від сорбційного?

Зазвичай ентальпійні колеса використовуються в системах комфортної вентиляції. Вони значною мірою або навіть повністю покриті сорбційним агентом. Це означає, що вологообмін майже постійний протягом року. Сорбційні колеса ідеально підходять для використання в системах вентиляції з механічним охолодженням.

Це впливає на тип і кількість адсорбуючих матеріалів, які використовуються для покриття коліс. Ентальпійні колеса, як правило, легше чистити і потребують частішого очищення, оскільки вони витримують більший загальний потік повітря. Ентальпійні колеса обертаються швидше, до 25 обертів на хвилину, а осушувачі обертаються лише кілька разів на годину.

Чутливі колеса обмінюються лише відчутним теплом між двома потоками повітря, змінюючи температуру сухого термометра, тоді як ентальпійне колесо обмінюється як відчутним, так і прихованим теплом між двома потоками повітря, змінюючи як температуру сухого термометра, так і співвідношення вологи [4].

Колесо передає енергію зворотного повітря до припливного, роблячи його теплішим і вологішим, зменшуючи потребу в нагрівальній потужності. Поверніть повітря до припливного, роблячи його більш холодним і сухим. Охолоджене сухе повітря тепер є припливним повітрям, яке надходить до охолоджувальних змійовиків – і зменшує потребу в потужності охолодження.

Існує два типи обертового теплового колеса, теплові колеса та ентальпійні (десикантні) колеса. Хоча існує геометрична подібність між тепловим і ентальпійним колесами, існують відмінності, які впливають на роботу кожної конструкції.

Сорбційні колеса Це значною мірою або навіть повністю покриті сорбційним агентом. Це означає, що вологообмін майже постійний протягом року. Сорбційні колеса ідеально підходять для використання в системах вентиляції з механічним охолодженням.