Чим загрожувала чудова ізоляція?
Британія була вимушена вийти з
через Військова експансія Німеччини. Принизлива поразка англійців у в
(1899-1902) також підштовхнув Британію до більшої участі в європейській політиці.
Британія припинила політику «чудової ізоляції» через зростання влади в Європі та необхідність створення союзів з метою безпеки. Ця політична зміна відбулася особливо після Англо-бурської війни та зростання військово-морського потенціалу Німеччини.
Концепція була розроблена ще в 1822 році, коли Великобританія вийшла з Концерту Європи після 1815 року, і тривала до Англо-японський альянс 1902 року та Сердечна Антанта з Францією 1904 року.
Британія хотіла мирної Європи, щоб вона могла продовжувати безперервно. У цей час Британська імперія складалася з ¼ населення світу. Тому Британія була зайнята своєю закордонною експансією. Таким чином, вона не бачила необхідності брати участь у європейських чварах, тому вона ізолювалася.
британець Великобританії Ставлення до європейського континенту наприкінці дев’ятнадцятого століття часто описують як «чудову ізоляцію». Це невдалий термін, оскільки він неправильно характеризує британську зовнішню політику того часу.');})();(function(){window.jsl.dh('g53rZpWXJviHwbkP8Mes-Q8__39','
Чудова ізоляція виникла після першого поділу, але це була більше, ніж проста відповідь на європейське перегрупування на початку 1770-х років. Власна нездатність Великобританії знайти союзника протягом попереднього десятиліття сприяли цьому, як і її острівна дипломатія після Семирічної війни.