Мені потрібен керований чи некерований комутатор?

Некеровані комутатори найчастіше зустрічаються в дуже невеликих нескладних мережах із лише дюжиною підключених пристроїв і без критичних вимог до безпеки та доступності. Керовані комутатори, завдяки гнучкості та контролю, які вони забезпечують, є обов’язковими для мереж, де надійність і безпека є критичними.

Коли і де використовувати? В основному використовуються некеровані комутатори для підключення периферійних пристроїв до мережевих відгалужень або до невеликої автономної мережі лише з кількома компонентами. Він підходить для будь-якої бізнес-мережі, яка хоче спростити встановлення точок бездротового доступу та IP-камер спостереження.

Некеровані комутатори не можна отримати віддалений доступ, оскільки вони не забезпечують видимість у мережі. Вартість: некеровані комутатори коштують набагато дешевше, ніж керовані, через базові функції, які вони пропонують. Керований комутатор є більш просунутим і призначений для організацій, яким потрібні стабільні та високопродуктивні мережі.

Пропозиція керованих комутаторів більший контроль і гнучкість порівняно з некерованими комутаторами. За допомогою керованих комутаторів ви можете налаштовувати параметри, контролювати мережевий трафік і визначати пріоритети певних типів даних. Це забезпечує кращу оптимізацію продуктивності, підтримку VLAN для сегментації мережі та розширені функції безпеки.

Керований комутатор: ці забезпечують більшу надмірність і надійність. Простота керування та усунення несправностей у великих мережах завдяки дистанційному керуванню, керуванню програмно-визначеною мережею (SDN), доступу до телеметричних даних, що показують потік трафіку, і навіть подачі електроенергії на кінцеві пристрої.