Що є прикладом бета-випромінювання?
багато
випромінювачі зустрічаються в природі в радіоізотопах, що знаходяться в природних ланцюгах радіоактивного розпаду урану, торію та актинія. Приклади включають свинець-210, вісмут-214 і талій-206. Бета-випромінювачі також часто зустрічаються в радіоактивних продуктах ядерного поділу.
Один із прикладів подвійний бета-розпад двох нейтрино. Це перехід всередині ядра, де два нейтрони одночасно зазнають бета-розпаду. Іншими словами, два нейтрони розпадаються на два протони, випускаючи два нейтрино та два електрони.
Перелічіть кілька джерел частинок бета-розпаду. Відповідь. Багато випромінювачів бета-розпаду насправді існують у радіоізотопах, присутніх у природних ланцюгах радіоактивного розпаду урану, торію та актинія. Прикладів небагато свинець-210, вісмут-214 і талій-206.
Можна використовувати бета-частинки для лікування захворювань, таких як рак очей і кісток, а також використовуються як індикатори. Стронцій-90 є матеріалом, який найчастіше використовується для виробництва бета-частинок. Бета-частинки також використовуються в контролі якості для перевірки товщини предмета, наприклад паперу, що проходить через систему роликів.
Типові бета-випромінювачі включають стронцій 90, технецій 99, цезій-137, вуглець-14, сірка-35 і тритій. Бета-випромінювання має більшу проникаючу здатність, ніж альфа-випромінювання, але все одно важко проникати крізь наш одяг.
Бета-частинки (β) — це маленькі, швидкорухомі частинки з негативним електричним зарядом, які випромінюються з ядра атома під час радіоактивного розпаду.Ці частинки випромінюються певними нестабільними атомами, такими як водень-3 (тритій), вуглець-14 і стронцій-90.