Що найдавніше у Всесвіті?
З червоним зміщенням z = 8,2 на момент спостереження сплеск був найвіддаленішим відомим об’єктом будь-якого типу зі спектроскопічним червоним зміщенням. GRB 090423 також був найстарішим відомим об'єктом у Всесвіті, окрім зірки Мафусаїл. Світлу від спалаху знадобилося приблизно 13 мільярдів років, щоб досягти Землі.
The кристали циркону з австралійського Jack Hills вважаються найстарішою річчю, коли-небудь знайденою на Землі. Дослідники датували кристали приблизно 4,375 мільярда років тому, лише 165 мільйонів років після утворення Землі. Циркони дають зрозуміти, якими були ранні умови на Землі.
Мафусаїл вважається найстарішою зіркою у всьому відомому Всесвіті, утворившись понад 14 мільярдів років тому. Його вік робить його старшим за сам Всесвіт. Ще одна загадка поповнила список тих, що стосуються нашого Всесвіту.
Наш Всесвіт почався з вибуху самого космосу – великий вибух. Починаючи з надзвичайно високої щільності й температури, простір розширювався, Всесвіт охолоджувався й утворювалися найпростіші елементи. Гравітація поступово стягувала матерію разом, утворюючи перші зірки та перші галактики.
Найперші чіткі докази життя походять від біогенних вуглецевих сигнатур і скам’янілостей строматолітів, виявлених у Метаосадові породи із західної Гренландії віком 3,7 мільярда років. У 2015 році можливі «залишки біотичного життя» були знайдені в породах віком 4,1 мільярда років у Західній Австралії.
The Бристлеконова сосна Великого басейну (Pinus longaeva) — вид дерев сосни. Він зустрічається на заході Америки, переважно в Юті, Неваді та Каліфорнії. Вік одного з цих дерев перевищує 4850 років!