Що сталося в Семипалатинську?

Радянський Союз провів 456 ядерних випробувань у Семипалатинську з 1949 по 1989 рік мало враховуючи їхній вплив на місцеве населення чи навколишнє середовище. Радянська влада протягом багатьох років приховувала повний вплив радіаційного опромінення і стало відомо лише після закриття полігону в 1991 році.

За кількістю випадків гострої променевої хвороби це була ядерна катастрофа, яка вчетверо перевершує Чорнобиль.", – повідомляє NewScientist, додаючи, що в 1950-х і на початку 1960-х років було проведено більше випробувань ядерних бомб, ніж будь-де в світі.

Згідно з новою доповіддю МАГАТЕ, на більшій частині Семипалатинського полігону залишкова радіоактивність відсутня або невелика. Проте МАГАТЕ визначило дві сильно забруднені території: Граунд Зіро та озеро Балапан. Особи, які щодня відвідують будь-яку територію, можуть отримати річну дозу приблизно 10 мЗв.

Це було заснований як російський форт у 1718 році, в 11 милях (18 км) вниз за течією від нинішнього місця, поблизу руїн буддійського монастиря, що складається з семи будівель, від чого він отримав назву Семипалатинськ, що означає «семизонний». Його перенесли на його теперішнє місце в 1778 році, щоб уникнути регулярних повеней навесні.

Радіаційна небезпека Ми самі не вчені-ядерники, але ми бачили лічильники Гейгера, і вони залишалися тихими протягом більшої частини нашого візиту, нижче рівня радіації, який ви поглинаєте, коли летите літаком. Поблизу зон впливу, де все ще залишається більше радіації, вас просять носити захисний костюм і маску.

Першим було те вибух у Чорнобилі стався на землі, тоді як вибух у Хіросімі стався високо в повітрі над містом, що значно знизило рівень радіоактивності. Другою відмінністю була сила вибухів.