Що сталося з Єрусалимом у 1967 році?

У 1967 році Єрусалим знову об’єднався під владою Ізраїлю Шестиденна війна

Шестиденна війна

Шестиденна війна, також відома як Червнева війна, Арабо-ізраїльська війна 1967 року або Третя арабо-ізраїльська війна, велася між Ізраїлем і коаліцією арабських держав, насамперед Єгиптом, Сирією та Йорданією, з 5 по 10 червня 1967 р. Ізраїль займає загалом 70 000 км.2 (27 000 кв. миль) території: Голанські висоти від Сирії.

https://en.wikipedia.org › wiki › Шестиденна_війна

розпочато проти Ізраїлю арабським світом. Незважаючи на заклик Ізраїлю до Йорданії не брати участі у війні, йорданські сили обстріляли ізраїльські міста артилерією, а також атакували та зайняли штаб-квартиру ООН в Єрусалимі.

Ізраїль Єрусалим був розділений протягом перших 20 років існування Ізраїлю. Ізраїль контролював його західні частини, тоді як Йорданія контролювала Східний Єрусалим. Після Шестиденної війни 1967 р. Ізраїль захопив увесь Єрусалим.');})();(функція(){window.jsl.dh('BPzsZpq3CoKs5NoPyauhiA0__31','

У травні 1967 р. після дезінформації про наміри Ізраїлю, наданої Радянським СоюзомЄгипет видворив миротворців ООН, які були розміщені на Синайському півострові після Суецького конфлікту, і оголосив про блокаду доступу Ізраїлю до Червоного моря (міжнародних вод) через Тиранську протоку, яку Ізраїль …

Що стало причиною падіння Єрусалиму? Седекія, останній цар Юдеї, вирішив зняти данину з Вавилонської імперії, незважаючи на те, що він був встановлений ними. У відповідь за повстання Навуходоносор II взяв в облогу Єрусалим і Юдейське королівство, зруйнувавши їх приблизно через рік.

Пізніше, підбадьорений єгиптянами, Седекія підняв друге повстання, і вавилонська армія була відправлена, щоб відвоювати Єрусалим. На Тиша Б'Ав, Липень 587 або 586 до н.е, вавилоняни взяли Єрусалим, зруйнували Перший храм і спалили місто.

Мотта Гур – залишається одним із найдраматичніших висловлювань в історії Ізраїлю. Оскільки возз'єднання Єрусалиму в 1967 році, місто стало притулком для співіснування та відродило релігійне та культурне самовираження для всіх конфесій.