Що таке 2-й і 3-й умовні?
Перші умовні речення виражають можливі майбутні події чи дії, які ймовірно відбудуться. Другі умовні речення виражають малоймовірні або нереалістичні майбутні події. Треті умовні речення виражають гіпотетичні минулі результати чи наслідки.
Наприклад: «Якщо нагріти лід, він розтане». Перший умовний. Наприклад: «Якщо буде дощ, ти залишишся вдома». Друге умовне: «На твоєму місці я б шукав іншу роботу». Третє умовне: «Якби ти вчився старанніше, ти б став інженером».
Третій умовний: минулий нереальний час: якби він попросив, я б йому допоміг. Якби ти вчився старанніше, ти б досяг успіху. Друга умовна умова — це щось у теперішньому чи майбутньому, що я не думаю чи очікую, що є реальним: На вашому місці я б це зробив. Якби я виграв у лотерею, я б купив острів.
Нульовий умовний: факти та загальні істини. Перша умова: реальні можливості. Друга умова: нереальні або малоймовірні ситуації. Третя умова: минулі гіпотетики.
Ми використовуємо третій умовний спосіб (if + past perfect, would + have + past participle) говорити про щось у минулому, чого не було. Чим третій умовний спосіб відрізняється від інших? Це те, як ми уявляємо, як все могло бути інакше в минулому.
Друга умова використовується, щоб уявити теперішні або майбутні ситуації, які неможливі або малоймовірні в реальності. Якби у нас був сад, ми могли б мати кішку. Якби я виграв багато грошей, я б купив великий будинок за містом.