Що таке 3-фазна розетка?

Як випливає з назви, трифазні системи живлення забезпечують три окремі струми, кожен з яких розділений на одну третину часу, необхідного для завершення повного циклу. Але, на відміну від однофазного, де дві гарячі ніжки завжди розходяться на 180 градусів, у 3-фазного струми розділені на 120 градусів.

Розрив ланцюга під назвою «Головний вимикач» дає змогу визначити, яка фаза доступна. Якщо є один автоматичний вимикач (як на зображенні нижче), це однофазне (1) джерело живлення. Якщо є три автоматичних вимикача, об’єднаних одним вимикачем (відповідно до зображення нижче) це три (3) фази.

Трифазне живлення є трипровідна схема живлення змінного струму з відстанню кожної фази сигналу змінного струму на 120 електричних градусів. Житлові будинки, як правило, обслуговуються однофазним джерелом живлення, тоді як комерційні та промислові об’єкти зазвичай використовують трифазне джерело живлення.

Однофазні системи живлення мають лише один нульовий провід і один провід живлення, через які тече струм. У трифазній системі є три дроти живлення, що несуть навантаження. Через структуру однофазної системи існують піки та спади потужності, які змінюються протягом циклу.

Подивіться на свій головний вимикач у вашому комутаторі. Якщо він має 1 полюс завширшки (приблизно 1 палець), то ваше електропостачання однофазне. Якщо головний вимикач 3-полюсний завширшки (приблизно 3 пальці), то, ймовірно, ви маєте 3-фазне живлення. Інший спосіб дізнатися – це зазвичай написано на вашому лічильнику електроенергії.

Чи можу я поставити звичайну вилку на свій 3-фазний/проводовий прилад і підключити його? Ні. Це небезпечно та може спричинити серйозні проблеми з вашим пристроєм, а також призвести до втрати будь-якої гарантії. Через те, як працює 3-фазне та жорстке обладнання, це не підходить.