Що таке 4-бітний режим на Hitachi HD44780?

Якщо використовується 4-бітний режим, два байти даних (спочатку старші чотири біти, а потім молодші чотири біти з імпульсом E Clock з кожним байтом) надсилаються для завершення повної восьмибітної передачі. E Clock використовується для ініціювання передачі даних на РК-дисплеї.

У 4-бітному режимі використовуються тільки чотири контакти даних. 8-бітове значення ASCII символу ділиться на два 4-бітові полубайти. Першим надсилається високий байт, а потім нижній. Отже, теоретично потрібні два штрихи, щоб надіслати символ (8-бітний) на РК-дисплей, коли ми використовуємо РК-дисплей у 4-бітовому режимі.

LCD 16×2 4-бітний режим Функція запису команд

  1. Спочатку надішліть команду Higher nibble.
  2. Зробіть контакт RS низьким, RS=0 (рег. команди)
  3. Зробіть контакт RW низьким, RW=0 (операція запису) або підключіть його до землі.
  4. Дайте імпульс від високого до низького при включенні (E).
  5. Надіслати нижній ніббл команди.
  6. Дайте імпульс від високого до низького при включенні (E).

4-розрядний режим використовує 4 контакти порту вводу/виводу для даних і два або три додаткові контакти вводу/виводу для керування. 8-розрядний режим використовує 8 контактів порту вводу/виводу для даних і два або три додаткові контакти вводу/виводу для керування. 4-бітовий режим вимагає двох 4-бітних передач для кожної інструкції та символу, які надсилаються на дисплей.

Як і у випадку з 8 бітами, нам потрібно підключити всі 8 контактів даних РК-дисплея до мікроконтролера. Таким чином, нам потрібно використовувати 11 контактів мікроконтролера, оскільки ми також маємо 3 контакти керування (rs, rw, e) на РК-дисплеї. Отже, перевага РК-дисплея в 4 бітах полягає в тому, що ми зберегти 4 контакти мікроконтролера, щоб ми могли використовувати ці контакти для іншої роботи.

Група з чотирьох бітів також називається полубайтом і має 24 = 16 можливих значень у діапазоні від 0 до 15. 4-розрядні процесори широко використовувалися в електронні калькулятори та інші функції, де використовувалася десяткова математика, наприклад електронні касові апарати, таймери для мікрохвильових печейі так далі.