Що таке адекватний контроль глікемії?
Для більшості людей з діабетом цільовий рівень A1C має становити <7%. Однак важливо індивідуально визначити цілі A1C, коли це необхідно. Наприклад, більш жорсткі цілі для молодших і здоровіших людей можуть бути доречними. Менш суворі цілі можуть бути необхідними для людей старшого віку та/або мають численні супутні захворювання.
Щодо рівня глюкози в крові натще, рекомендований діапазон становить 70-130 мг/дл (3,9-7,2 ммоль/л) згідно з ADA, тоді як Американський коледж ендокринологів і Міжнародна діабетична федерація встановили його на рівні менше 110 мг/дл (6,1 ммоль/л) і 100 мг/дл (5,5 ммоль/л) відповідно [8].
Цілі контролю глікемії включають рівень глюкози до та після їжі та HbA1c, а також уникнення важкої гіпоглікемії. Ці цілі найкраще досягаються за допомогою дієти, фізичних вправ і лікування інсуліном, часто за допомогою інсулінотерапії з кількома дозами або інсулінової помпи.
На основі цих даних Американська діабетична асоціація рекомендує, щоб контроль глікемії був достатнім для підтримувати рівень глюкози в крові натще нижче 120 мг/дл і гемоглобіну A1C нижче 7% (Американська асоціація клінічних ендокринологів рекомендує гемоглобін A1C нижче 6,5%).
Поганий контроль глікемії: був визначений як при середньому рівні глікованого гемоглобіну ≥7%. Хороший глікемічний контроль: у контексті нашого дослідження, коли середній глікозильований гемоглобін становив <7%. Вживання алкоголю: якщо повідомляється про вживання алкоголю за дванадцять місяців до дослідження.
A1c був широко прийнятий як стандарт, який використовується для вимірювання глікемічного контролю за попередні 3 місяці і корелює з ризиком розвитку ускладнень, пов’язаних з діабетом.