Що таке біфенотипові гострі лейкемії?
Біфенотипічний гострий лейкоз (БАЛ) є суміш обох типів гострих лейкозів, гострого мієлоїдного лейкозу (ГМЛ) і гострого лімфобластного лейкозу (ОЛЛ). Біфенотипічний (bye-fee-no-tip-ik) просто означає «обидва типи». Існує кілька тестів, які допомагають визначити кожен тип лейкемії.
В одному ретроспективному дослідженні 5-річна виживаність дітей з БАЛ становила близько 77% . Це порівнюється з 5-річною виживаністю 90% для дітей з ГЛЛ і від 65% до 70% для дітей з ГМЛ.
Результати: Індукція ремісії у випадках de novo була досягнута у 70% пацієнтів, а рецидив захворювання стався у 15%. Використання комбінованих лімфоїдних і мієлоїдних препаратів для індукції призвело до високої частоти ранніх смертей (25%). Загальна ймовірність виживання через 2 роки склала 39,4%.
Прогноз гострого лейкозу зі змішаним фенотипом. Гострий лейкоз зі змішаним фенотипом може бути важко лікувати, оскільки він швидко розвивається та має ознаки як гострого лімфобластного лейкозу, так і гострого мієлоїдного лейкозу. Рівень виживаності при гострому лейкозі змішаного фенотипу коливається від 60–85%.
Гострий мієлолейкоз (ГМЛ) Гострий мієлолейкоз є найпоширенішим видом агресивного лейкозу у дорослих. Це також може вплинути на дітей. Цей тип лейкемії починається в мієлоїдних клітинах кісткового мозку і може швидко поширюватися в кров.