Що таке буностомум у кіз?
(Bunostomum phlebotomum) Цей паразит рідко є проблемою. Анкілостома овець або кіз вражає тонкий кишечник. Препатентний період (час від зараження до появи яєць у посліді) становить один-два місяці.
Анкілостома Bunostomum phlebotomum є великий 3-сантиметровий міцний білий черв’як, здатний викликати анемію у телят. У районах, де широко використовуються антигельмінтики, паразит зник, але його слід вважати причиною анемії в інших регіонах.
Найбільш поширеними внутрішніми паразитами овець і кіз є: легеневі глисти (Dictyocaulus spp. або Muellerius capillaris); шлункові глисти (Haemonchus contortus, зазвичай званий перукарем); печінкова двуустка (Fasciola hepatica); і кишкові паразити, найпоширенішими з яких є кокцидії (Eimeria або Isospora).
Сичуг (сичуговий здуття) є відносно рідкісне захворювання жуйних, що характеризується запаленням сичуга, зазвичай спричиненим розвитком личинок у молодих телят, ягнят і козенят. Виникає при гастроентериті, але також може бути побічним ефектом інших захворювань.
Мільбеміцин складається з препарату моксидектину і було показано, що він більш ефективний проти Haemonchus завдяки його вищій активності та стійким ефектам.
Життєвий цикл є прямий, з препатентним періодом 30–56 днів. Яйця вилуплюються на землі та розвиваються в інфекційні личинки протягом кількох тижнів. Личинки проникають через шкіру або проковтують, а потім мігрують до дихальної системи, викашлюються та проковтують і, нарешті, досягають тонкої кишки.