Що таке експеримент погоди сухого льоду?
ЕКСПЕРИМЕНТ: Додайте шматочок сухого льоду в чашку з теплою водою, і ви побачите, як сухий лід утворює бульбашки та створює дуже цікавий туман. Якщо додати великий шматок сухого льоду у велику ємність з гарячою водою в коробці, то вийде коробка з туманом.
Пояснення експерименту: тепле повітря над гарячою водою майже насичене водяною парою. Це тепле повітря охолоджується шляхом змішування з холодним вуглекислим газом, який сублімується з сухого льоду. Спочатку гаряча вода нагріває повітря над нею, роблячи його менш щільним і викликаючи підйом туману.
Сублімація та кругообіг води: «Сухий лід» — це фактично твердий заморожений вуглекислий газ, який сублімується або перетворюється на газ при температурі -78,5 °C (-109,3 °F). Туман, який ви бачите, насправді суміш холодного вуглекислого газу та холодного вологого повітря, що утворюється під час «танення» сухого льоду. … ой, я маю на увазі сублімати.
Торкання металевих предметів до брили сухого льоду створює справді круті звуки вереску/свисту/вереску. Це тому, що металева поверхня набагато тепліша, ніж сухий лід, і через це сухий лід швидко перетворюється на газ.
Поширення сухого льоду в холодній хмарі без кристалів льоду швидко знизить його температуру. тому ми безпосередньо перетворюємо переохолоджену воду на кристали льоду, які згодом стануть дощем без допомоги ядер кристалів льоду. З іншого боку, йодид срібла є дуже ефективним кристалічним ядром льоду.