Що таке генотип Mthfr?

Абревіатура MTHFR означає відносно поширену генетичну мутацію. Це означає метилентетрагідрофолатредуктаза, і наявність цієї мутації може призвести до високого рівня гомоцистеїну в крові та низького рівня фолієвої кислоти та інших вітамінів.

Зазвичай ваше тіло швидко розщеплює гомоцистеїн, тому його в крові дуже мало. Але якщо у вас є зміни в гені MTHFR, білки MTHFR, які виробляє ваше тіло, можуть не переробляти фолієву кислоту так добре, як повинні. В результаті у вас може підвищитися рівень гомоцистеїну в крові.

Люди успадковують одну копію гена MTHFR від кожного зі своїх батьків, що означає, що кожен має два гени MTHFR. Мутації можуть відбуватися в одному або обох цих генах. Наявність батька або близького родича з мутацією гена MTHFR може підвищити ризик того, що людина сама успадкує той самий варіант.

Немає переконливих чи остаточних наукових доказів того, що всі варіації MTHFR пов’язані з проблемами здоров’я.

Які ознаки мутацій MTHFR?

  • укус лелеки на задній частині її шиї (невус простий або лососева пляма) – розумієте? туди тобі лелека дитинча несе.
  • укус лелеки за повіки або чоло, хоча в цих місцях багато хто називає це поцілунком ангела.
  • крижова ямочка.
  • язичок.
  • будь-які ямочки на обличчі.

Люди з мутаціями MTHFR можуть уникати продукти, що містять синтетичну форму фолієвої кислоти — хоча незрозуміло, чи це необхідно чи вигідно. Обов’язково перевіряйте етикетки, оскільки цей вітамін додають до багатьох збагачених зерен, таких як макаронні вироби, крупи, хліб і комерційне борошно.