Що таке кардіогенна блювота?
Нудота та блювання Це викликає явище, яке називається кардіогенним блюванням, коли пацієнти відчувають нудота і блювота, викликані токсинами, що вивільняються, коли пошкоджені кардіоміоцити, клітини, які складають серцеву тканину, починають відмирати.
Симптоми включають:
- Біль або тиск у грудях.
- Кома.
- Зменшення сечовипускання.
- Прискорене дихання.
- Прискорений пульс.
- Сильне потовиділення, шкіра волога.
- запаморочення.
- Втрата пильності та здатності концентруватися.
Нудота і блювання виникають у 17-32% пацієнтів із серцевою недостатністю. У цій групі пацієнтів нудота та блювання є багатьма факторами, можуть виникати через активація нервової системи, гіпоперфузія, застій тканин/органів або супутні захворювання.
Некардіогенний набряк легенів спричинений змінами проникності капілярів в результаті прямого або непрямого патологічного ураження, тоді як кардіогенний набряк легенів виникає внаслідок підвищення капілярного гідростатичного тиску внаслідок підвищення тиску в легеневих венах.
Серцевий напад є найчастішою причиною кардіогенного шоку. Рідше інша серцева проблема або проблема в іншому місці тіла блокує кровотік, що надходить до серця або виходить із нього, і призводить до кардіогенного шоку.
По-перше, некротичні, ішемічні та пошкоджені кардіоміоцити з інфарктних ділянок вивільняють молочну кислоту, піровиноградну кислоту та інші метаболіти. Ці метаболіти стимулюють периферичні рецептори вегетативної нервової системи уражених ділянками інфаркту. Потім стимуляція призводить до кардіогенної нудоти та блювоти.